۲۹ خرداد, ۱۳۹۸

  • تلگرام
  • آپارات
  • اینستاگرام
برداشت از بناهای تاریخی – خانه ابریشمی ها یزد – پروژه برداشت

برداشت از بناهای تاریخی – خانه ابریشمی ها یزد – پروژه برداشت

برداشت از بناهای تاریخی – خانه ابریشمی ها یزد – پروژه برداشت

دانشجویان، معماران و علاقه مندان عزیز شما می توانید در این بخش از وبسایت معماری فراز پروژه برداشت از خانه ابریشمی ها یزد در قالب یک فایل pdf شامل ۱۷صفحه و همچنین فایل اتوکد کامل این بنا را دانلود و مشاهده کنید .

تصاویری از محیط پروژه :

خانه ابریشمی ها یزد
خانه ابریشمی ها یزد

پروژه برداشت خانه ابریشمی

این خانه از طریق سه در به محله اطراف ( بیـرون خانـه ) دسترسـی دارد دو در در جنـوب و یـک در در شـمال کـه دراصلی همان در شمالی اسـت کـه تزئینـات بسـیار زیبـای آجرکـاری دارد دسترسـی دو در دیگـر توسـط دوراهـرو در دو سمت اتاق جنوبی است. خانه دارای دو آشپزخانه کوچک و بزرگ است که آشپزخانه کوچکتر داخل حیاط بزرگ و دیگری که ظاهرا آشپزخانه اصلی بوده داخل زیر زمین بوده و دسترسی آن به دو قسمت خانه وجود داشته است.

بادگیر خانه دارای پلان مستطیل و چهار طرفه است دریچه ها توسط کانال به اتاق سرداب در زیـرزمین متصـل مـی شود سرداب اتاق کوچکی است داخل زیرزمین که زیر ایوان قرار دارد و داخل آن حوضی است برای خنک شدن فضـا همچنین سرداب پنجره بزرگی دارد که موجب تهویه هوا می شود . زیر زمین فضای بسیار بزرگی دارد و دارای نورگیرها و پنجره هایی نزدیـک بـه سـقف و بـه سـمت حیـاط دارد کـه روشنایی مناسبی را به زیرزمین می دهد به طورکلی این بنا خشت و گل ساخته شده است.

 

خرید پروژه :

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط: