۳۰ تیر, ۱۳۹۸

  • تلگرام
  • آپارات
  • اینستاگرام
آموزش مکس – استفاده از دستور path deform

آموزش مکس – استفاده از دستور path deform

آموزش مکس

معماران و علاقه مندان عزیز شما می توانید در این بخش از وبسایت معماری فراز ویدئو آموزشی رایگان استفاده از دستور path deform در مکس را دانلود و مشاهده کنید.

جهت مشاهده و دانلود روی لینک زیر کلیک کنید ↓↓↓

دستور path deform

آینده شغلی مکس ، آیا بازار کار ۳dmax یک روز اشباع خواهد شد ؟

آینده شغلی مکس

آینده شغلی مکس : این سوال دغدغه بسیاری از افرادی است که تازه قصد دارند یک کار را آغاز کنند :
نگرانی از آینده و حاشیه اطمینان شغلی از مهمترین نکاتی است که همیشه نگران آن هستند .
هر کار یا فعالیت در هر صنفی مستلزم یادگیری صحیح و فوت و فن های خاص آن رشته است .
اما اساسا سوال اینجاست :

چه رشته هایی وجود دارند که همیشه کار برای آن ها هست و هیچ وقت اشباع نخواهند شد ؟

پیشنهاد می کنم از منظر دیگری به این موضوع نگاه کنیم …
اگر نگاه دقیق تری به جامعه ای که در آن زندگی می کنیم داشته باشیم ، به این نکته خواهیم رسید که :
متخصصین و افرادی که در رشته شاخص هستند حالا چه به صورت مالی و چه به صورت اعتباری مشهور و معروف هستند، دارای امنیت شغلی بسیار بالایی هستند و نوسانات بازار کار روی آنها کمتر تاثیر گذار است .
آن ها هیچ وقت نگران اشباع شدن شغل خود نیستند چه بسا هر قدر افراد بیشتری وارد شغل تخصصی او شوند ، به جهت شاخص بودن و معروف بودن او ، بیشتر دیده خواهد شد.
این موضوع کتمان ناپذیر است و فرقی هم نمی کند که فرد در چه حرفه ای مشغول و تخصص داشته باشد.

آینده شغلی مکس

با این مقدمه به نظر شما روزی خواهد رسید که متخصصین تری دی مکس ، نرم افزاری با این همه قابلیت و قدرتمندی اشباع بشود ؟
دور از ذهن به نظر می رسد ، نفوذ کامپیوتر و سیستم های کامپیوتری در فعالیت های روزانه مردم بسیار زیاد است ، کارها عملا بدون کامپیوتر و سیستم های کامپیوتری پیش نمی رود .

در شرکت های ساختمانی بدون کامپیوتر و نرم افزار های کامپیوتر عملا انجام پروژه امکان پذیر نیست ، دنیای مجازی فضای زندگی مردم را احاطه کرده است.

این نفوذ عمیق حاکی از خبری است ، خبری که فعالیت هایی که مرتبط با کامپیوتر و اینترنت هستند احتیاج به نیروی بیشتری برای کار کردن دارند ، اپراتور ها و تکنسین های بیشتری باید آموزش ببینند تا بتوانند پاسخگوی نیاز های مردم باشند.
همینطور متخصصین معماری و طراحی هم از این قاعده مستثنی نیستند ، آنها هم باید به زبان نرم افزاری خود آشنا باشند و در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشند.

آینده شغلی مکس

زمینه های کاری مکس

از منظری دیگر با توجه به اینکه سرعت پیشرفت علم ثانیه ای در حال ارتقاء است، افرادی که علم خود را به روز نمی کنند از قافله عقب خواهند ماند و طیف افراد جدیدی وارد بازار کار ۳dmax خواهد شد .
این افراد در صورتی که دارای نوآوری و خلاقیت باشند می توانند ویژگی های نوینی را به نرم افزار بیافزایند و حرفه های جدید ایجاد کنند .

به طور مثال در همین نرم افزار تری دی استودیو مکس ، شرکت های ساختمانی از آن به عنوان نرم افزار مهندسی استفاده می کنند و با نصب انواع افزونه ها ( پلاگین ) قابلیت های آن را بالا می برند و در ارائه پروژه ها جزو ستون های اصلی نرم افزار های مورد استفاده در شرکت است .

اما همین نرم افزار در شرکت های تبلیغاتی و گرافیکی کارکردی کاملا متفاوت دارد ، این کار کرد کاملا خلاقانه و نوآورانه است ، گاهی برای ساخت سه بعدی یک لوگو به کار برده می شود و گاهی هم برای ساخت یک تیزر انیمیشن تبلیغاتی .

زمینه های کاری مکس

زمینه های کاری بسیار زیادی را می توان مثال زد که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با بازار کار ۳dmax در ارتباط هستند
و هر کار هم ، افراد حرفه ای خاص خود را می طلبد .

بازار کار مکس در مبلمان

در مثالی دیگر افرادی که ساخت مبلمان انجام می دهند ، به شدت با این نرم افزار درگیر هستند ، مدلهای پیچیده کلاسیک و مدرن را با این نرم افزار مدلسازی می کنند و خروجی دستگاه CNC می گیرند .

کاربرد این نرم افزار در صنعت مدلسازی مبل بسیار گمنام است، در صورتی که این شرکت ها از قابلیت های ارائه این نرم افزار استفاده نمی کنند و فقط در زمینه مدلسازی بهره می برند.
شاید بتوان ادعا کرد با معرفی درست و صحیح و آموزش اصولی این نرم افزار به مشاغل دیگر ، زمینه های فعالیت جدید را در این نرم افزار بوجود آورد و این موضوع بیانگر این خواهد بود که بازار کار ۳dmax اشباع ناپذیر خواهد بود

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط: